Özel Haber | Detay Haber | | Künye | XML Sitemap |

Press Medya

Press Medya Haber Portalı

  • yeniden buluşmak üzere yeniden buluşmak üzere
    Kısa süreliğine sizlere veda ederken, Pressmedya Ailesi olarak her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.
Son Dakika

Künye

International PressMedya Medya Merkezi

 

Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni

Murat ÖZER

 

 

Editör

 

Islam VITALIYEV

 

Yazılım ve Sistem Yönetimi

Engin Demir

 

 International PressMedya siyasi analizlere ve akademik çalışmalara ağırlık veren, uluslararası gündeme ilişkin haberleri önceleyen bir haber sitesidir. Sitemizdeki tüm görsel malzeme ve metinler kaynak gösterilerek yayınlanabilir.

 

Pressmedya Yayın İlkeleri

 

Medya, dünyadaki küresel güçler tarafından adeta bir savaş aracı olarak kullanılıyor. Türkiye'deki medyanın durumu da bu genel vaziyetten farklı değil. Pressmedya en azından internet gazeteciliği alanında bu yanlış gidişata küçük de olsa bir itirazdır.

  

1-  Pressmedya kurduğu haber dilinde nesnel ve objektif olmaya özen gösterir. Bizim yaklaşımımızın temelini gerçek bilgiye ulaşmak oluşturur. Bunun için gerekirse bir habercinin asla kabul edemeyeceği haberi "geciktirmeyi" tercih ederiz. Çünkü manipülasyonlara karşı yapılabilecek tek şey bazen beklemektir. 

 

2- Pressmedya haberini verirken taraf tutmamaya özen gösterir. Bu durum, sitenin sahiplerinin, editörlerinin tarafsız olacağı anlamına gelmez. Kişinin tarafsız olması zaten düşünülemez. Fakat haberci, haberini her türlü manipülatif etkiden uzaklaştırdıkça değerli bir haber yapmış olur. İşte bu sebeple ne övgü ne de yergi ifadelerinin haber metninde yer almamasına dikkat ederiz. Bununla birlikte nesnellikten kimsenin tarafsız olmasını anlamıyoruz.   

 

3- Bir başka temel ilkemiz ise "Sansürsüzlük"tür. Medyaya hakim olan küresel hegemonya, kendine karşıt gördüğü tüm kesimlerin sesini kısmaya, yok saymaya ve halkların bu sesleri duymamasını sağlamaya çalışmaktadır. Biz, genel ahlaki kriterlere uyduğu sürece her türlü sesin duyurulmasını sayfalarımızda sağladık ve sağlıyoruz. 

 

Bizler, başta gazeteciler olmak üzere tüm insanları doğru bilgiye ulaşmak için "etrafımıza, zihnimize ördüğümüz ya da örülen" sanal duvarları yıkmaya çağırıyoruz. Doğru bilgiye ulaştıktan sonra kişi istediği "taraf"ı seçebilir.

 

 

Kuruluş Tarihi: Mart 2008


En Çok Okunanlar