Türkiye - 14:12, 26 Nisan 2020 Pazar
Kardeşliğe virüs de engel olamıyor
Kardeşliğe virüs de engel olamıyor
İMKANDER, Ramazan ayı boyunca hem yurt içinde hem de savaş bölgelerinde bulunan mazlumlara elini uzatmaya, kardeşlik iklimine katkı sunmaya devam ediyor.


İnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER), "Kardeşini Unutma" Yardım Kampanyası çerçevesinde, Suriye'de mülteci kamplarında hayata tutunmaya çalışan mazlumlara her gün düzenli olarak sıcak iftar yemeği dağıtıyor.

Dernek, Ramazan ayı boyunca bu kamplarda iftar yemeği dağıtarak kardeşlik iklimine katkı sunmaya çalışacak.

Kamplarda zor şartlar altında yaşayan mazlumlar için İMKANDER mutfağında her gün binlerce paket sıcak yemek hazırlanıyor.

İMKANDER Genel Merkezi yaptığı açıklamada, "Sadece 10 TL karşılığında bir kişiye iftar verebilirsiniz. Bizler, her bir yemeği hijyenik koşullarda tek tek paketleyip, iftar saatinden önce kardeşlerimize ikram edeceğiz. Koronovirüsün teslim aldığı dünyamızda, evlerimizde pişirdiğimiz ekmeklerin fotoğraflarını birbirimizle paylaştık. Şimdi iftar sofralarında o ekmeğin gerçeğini kardeşinle paylaşmak zamanı." çağrısında bulundu.

Türkiye'deki muhacirler de unutulmadı

Dünyanın dört bir yanında mazlumlara yardım elini uzatan İMKANDER, coronavirüse karşı alınan tedbirle sokağa çıkması yasak olan 65 yaş ve üstü insanların, kronik hastalığı bulunanların ve yetimlerin de yardımına koşmaya devam ediyor

Dernek ekipleri, ağırlıklı olarak İstanbul ve Gaziantep'te bulunan, evden çıkamayacak olan ailelere ekmek, gıda ve sıcak yemek yardımı ulaştırıyor.

İftar öncesi sıcak ekmek dağıtılıyor

İMKANDER ekipleri, Ramazan ayı boyunca muhacirlerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerde, sokağa çıkma yasağını uygulandığı bölgelerde düzenli olarak sıcak ekmek ve gıda yardımı dağıtımı yapmakta.