Özel Haber | Detay Haber | | Künye | XML Sitemap |

Press Medya

Press Medya Haber Portalı

  • yeniden buluşmak üzere yeniden buluşmak üzere
    Kısa süreliğine sizlere veda ederken, Pressmedya Ailesi olarak her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.
Son Dakika

Murat Bahadır Akkoyunlu
Murat Bahadır Akkoyunlu


Ziya Kavakçı'nın teklifine cevap
24/04/2018, 17:21


Fetulla Gülen' in tevbe etmesi şartı ile affedilmesini, Türkiye'ye dönüp bu defa doğruya !? müteveccihen eğitim çalışmalarına devam etmesini / ettirilmesini teklif etmişsiniz.

Siz ABD de yaşayan birisi olarak ve bilemiyorum belki de ABD vatandaşısınız da bu teklifinizi ABD yönetiminin güdülemesi sonucu yaptığınız kanaatindeyim. Malum ABD vatandaşlığı verilen her şahıs her halukarda ABD menfaatlerini korumak üzere yemin ediyor ya.

Çete Fetulla GÜLEN'i Türkiye'ye iade etmeği çetenin itibar kaybı olarak görmesinden ötürü Fetulla'yı pişman olmuş birisi konumuna getirip affını sağlayarak Türkiye'ye göndermesi için , ABD derin çetesinin Türkiye ile gerilmiş ilişkiyi daha fazla germemek hatta yumuşatmak maksadı ile sizi aracı yaptığını zannediyorum.

Lakin, Fetulla'nın tevbesi T.C. Devletini ve halkını ilgilendirmez ki. Tevbe Fetulla ile Allah arasındaki ilişki ile alakalı bir durumdur. Günahı affetmek veya etmemek Allah'ın tasarrufundadır. Fetulla'nın tevbesi T.C. Devletimiz ve halkının onu affmesine gerekçe olamaz.

Ayrıca günah ve tevbe Mü’minler içindir. Gayrimüslimler için günah yok ki tevbesi olsun. Bu sebeple Fetulla'nın önce ihtida edip mümin olması şarttır.

Hukuken Fetulla'nın affı teröristlerin affı ile alakalı Pişmanlık Yasasının da kapsamını aşmaktadır. Çünkü Fetulla ayrıca Vatana İhanet suçu işlemiş hatta işletmiştir. Bu durumda affı nasıl mümkün olacaktır. Hukukun affedemediğini kim affetme yetkisine sahiptir. Olmaz ya, diyelim ki TBMM Fetulla’ya münhasır AF yasası yapmağa yeltense ne olur !!?

Yusuf Ziya Kavakçı ABD de yaşamakla zaten malül duruma düşmüş bir zavallılıkla artık Türkiye’mizde son sözü şehitlerin söylediğini bilemiyor olabilirsiniz. Hatırlatayım bu şekilde affa yelteneni Türkiye’de kevgire çevirirler. ABD de kevgire ne deniyor bilmiyorum.

Türkiye’nin siyasetinden Torpilli ailesinin ve Şeriatçı gazetelerinde köşe ikram edilen hocası !? Anlatabildim mi...

Asla anlayabileceğinizi zannetmediğim bir bilgi daha sunayım, diyelim ki Fetulla affedildi geldi ve peşini takip edenlere hitaben büyük yanlış yaptığını ağlayarak anlattı. Mankurtları şöyle diyecekler '' Hocamız bunları aldatıyor, zamanı gelince gereğini yapacak. Şimdi takiyye zamanı '' veya şöyle diyecekler, '' Bu şahıs hocamız değil, bizi aldatıyorlar. Hocamız gaybete çekildi, zamanı gelince Mesih olarak zuhur edip bizleri kurtaracak ''. İnanın böyle düşünecekler. Gerçi sizin de böyle düşünmediğiniz ne malum da eh işte......
Ziya Kavakçı'nın teklifine cevap 24-04-2018