Seçim Sonuçları 2019 | Özel Haber | Detay Haber | | Künye | XML Sitemap |

Press Medya

Press Medya Haber Portalı

  • TEKNOFEST devam ediyor TEKNOFEST devam ediyor
    Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul ikinci gününde de çeşitli etkinliklere sahne olacak.
  • BMC'den yeni araçlar geliyor BMC'den yeni araçlar geliyor
    BMC, kısa süre önce ortaya çıkan pikap aracın farklı tiplerini üreterek geniş bir araç ailesi oluşturmayı hedefliyor.
Son Dakika

Mehmet Barlas
Mehmet Barlas


Türkiye’nin istikrarını düşünmeden siyaset yapılabilir mi?
13/05/2019, 10:24


İstanbul'da Belediye Başkanı seçimi yenilecek diye birilerinin başlattıkları nefret kampanyalarını hayret ederek izliyorum. Demek bazı toplumların belirli kesimleri içinde bulundukları koşulları görmezden gelebiliyorlar. Demek ki şu anda Türkiye Cumhuriyeti'nin güvenliğini ve istikrarını koruyarak demokrasisini sürdürmesi ve İstanbul'un hem alt hem de üst yapısının yenilenebilmesi, bu kesimler için çok doğal bir durum.

Neler oluyor...

Oysa bunlar önlerine bir Ortadoğu haritası koysalar ve sınır komşularımız olan İran'da, Irak'ta, Suriye'de olup bitenleri bir gözden geçirseler... Amerika'nın İsrail'i hoşnut kılmak için bu bölgeye gönderdiği uçak gemisinin, bombardıman uçaklarının ne anlama geldiğini bir düşünseler... Üstelik Türkiye'nin de İncirlik Üssü dolayısıyla bu kısır çemberin bir parçası olduğunu hatırlasalar...

Arkadakiler

Bir demokraside elbet herkes aynı partiyi veya aynı siyasi kişilikleri desteklemez. Ama bir partiyi ve bir kişiyi destekleyenler, ne oldukları tam bilinmeyen algı merkezleri tarafından nefrete yönlendirilirlerse, bu durum her kurumu zayıflatır. Şu anda CHP'nin meşru Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nu desteklemek tabii ki doğaldır. Ama eğer PKK veya FETÖ unsurları bu destekçilerin duygularını köpürtüyorlarsa, olay yörüngesinden sapabilir. Tıpkı Gezi kalkışmasındaki gibi kural ve yasa dışılıklar devreye girebilir.

Yıldırım ve İmamoğlu

Bir de adayların objektif ve evrensel ölçülere dayalı olarak karşılaştırılması meselesi var ki, bu durum henüz gündemde değil... Yani terazinin bir kefesine Binali Yıldırım'ı, diğer kefeye de Ekrem İmamoğlu'nu koyup, bir tartın bakalım... Bu tabloda gerçeklere ve hakkaniyete dayalı bir değerlendirme yapamıyorsanız, saplantılı ve önyargılı bir kişisiniz demektir.

Sorumlu olmak

Kısacası zor bir coğrafyada her an bir sıcak krizin ortasında kendimizi bulmak ihtimali böylesine fazlayken, bir de İstanbul Belediye Başkanı seçimleri dolayısıyla toplumu gerip, farklı görüşleri düşman kamplardaymışçasına karşı karşıya getirmek, en azından vatan sevgisinden ve sorumluluktan yoksunluk anlamına gelir. Hele bir sanatçıysanız veya toplumun ayırdetmeden sevip benimsediği bir şahsiyetseniz, kimliğinizi bu tür günlük nefret kampanyalarına kesinlikle kurban etmemelisiniz.

 

13 Mayıs 2019 / SABAH 
Çocuklarının dağa kaçırılmasında HDP'yi sorumlu tutarak, 3 Eylül'de HDP İl Başkanlığı binası önüne gelen Diyarbakır annelerinin evlatlarına kavuşmak için başlattığı oturma eylemi kararlılıkla sürüyor

En Çok Okunanlar