Seçim Sonuçları 2019 | Özel Haber | Detay Haber | | Künye | XML Sitemap |

Press Medya

Press Medya Haber Portalı

  • TEKNOFEST devam ediyor TEKNOFEST devam ediyor
    Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul ikinci gününde de çeşitli etkinliklere sahne olacak.
  • BMC'den yeni araçlar geliyor BMC'den yeni araçlar geliyor
    BMC, kısa süre önce ortaya çıkan pikap aracın farklı tiplerini üreterek geniş bir araç ailesi oluşturmayı hedefliyor.
Son Dakika

Mehmet Barlas
Mehmet Barlas


Her şey hemen tarih oluyor ama bazı olaylar zamana da direniyor
04/05/2019, 10:11


Her şey o kadar çabuk tarih oluyor ki... Tanık olduğum olayları tarih kitaplarında görmeye galiba alışıyorum. Bu durum benim de tarihe karıştığım anlamına geliyor mu bilmiyorum ama Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan'ın hâlâ cezaevinde bulunduklarını düşününce, Çetin Altan'ı cezaevinde ziyaret ettiğim 1970'li yıllar acaba tarih öncesinde miydi diye kuşkuya düşüyorum.

Hirohito ve Akihito

Düşünün ki tahtını oğluna bırakan Japon İmparatoru Akihito, babası ölünce tahta 1979'da yani 40 yıl önce çıkmış... Bırakın Akihito'yı bir kenara... Babası İmparator Hirohito, 2'nci Dünya Savaşı'ndaki yenilginin ruhsal bunalımını, Amerikan İşgal Komutanı General Mac Arthur karşısında ezilerek yaşamaz mıydı? Ama şimdi japon Başbakanı Abe, ABD Başkanı Trump'ın tatil köyünde Trump'la golf oynarken, sanki bunlar geçmişte hiç yaşanmamış gibi davranmıyor mu?

Hep aynı masal

Biz Türkler o dönemlerde her ülkeye ve her gerçeğe çok uzaktan bakardık. Güney Kore'de Sygman Rhee'nin veya Türkiye'de Adnan Menderes'in aynı dönemde darbeyle devrilmelerini birbirlerine bağlayamazdık. 15 Temmuz 2016'daki FETÖ'cü darbe teşebbüsü ile Venezuela'da Maduro'yu hedef alan darbe teşebbüsünün de arkalarında Amerika'nın bulunduğundan yeni yeni yeni kuşkulanıyoruz. Fetullah Gülen'i "Sürgündeki din adamı" kimliği ile ağırlayan Amerika Birleşik Devletleri'ne gönderdiğimiz ve bu adamın karıştığı karanlık işler hakkındaki belgelerin sayısı, her halde Yüksek Seçim Kurulu'na verilen ve İstanbul seçimlerindeki örgütlü hileleri kanıtlayan belgelerin sayısından az değildir.

Ya bizde öyle yapsak

Acaba biz de Trump gibi mi davransak? Trump S-400'ler ya da F-35'ler için Türkiye'ye baskı yaparsa, biz de "Amerika'nın meşru Başkanı Bernie Sanders'dir" diyerek, Trump'ın Maduro'ya yaptığını mı yapsak? Dünya petrol rezervlerinin yüzde 24'üne sahip olan "yoksul" Venezuela'nın serüveni ne zaman biter acaba? Şu bahtsız Venezuela'ya layık görülen Amerikan zulmü de tarih olsa bir an önce..

 

4 Mayıs 2019 / SABAH 
Çocuklarının dağa kaçırılmasında HDP'yi sorumlu tutarak, 3 Eylül'de HDP İl Başkanlığı binası önüne gelen Diyarbakır annelerinin evlatlarına kavuşmak için başlattığı oturma eylemi kararlılıkla sürüyor

En Çok Okunanlar