Seçim Sonuçları 2019 | Özel Haber | Detay Haber | | Künye | XML Sitemap |

Press Medya

Press Medya Haber Portalı

  • TEKNOFEST İstanbul başladı TEKNOFEST İstanbul başladı
    Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali başladı.
Son Dakika

Mehmet Barlas
Mehmet Barlas


AK Parti Kızılcahamam’dan daha güçlenmiş olarak çıkacak
27/04/2019, 08:14


Sanki AK Parti yenilmiş ve erime noktasındaymış gibi, kamuoyunu köpürtmeye çalışanlar var. Bunlara en iyi cevap AK Parti'nin Kızılcahamam'daki toplantısından gelecektir. Yola beraber çıkıp sonra trenden inenler yerine bu trenle sonuna kadar yolculuk edecekler, eğer varsa AK Parti'nin hayati önemdeki problemlerine çözüm üreteceklerdir.

Dış nedenler

Bu kadar uzun süreli ve böylesine radikal kararlarla devam eden bir siyasi iktidarın sahibi olan parti, tabii ki bir takım yorgunluklarla karşılaşır. Üstelik bu yorgunluğu artıran nedenler, yurt içindeki darboğazlardan çok yurt dışındaki oluşumlardan kaynaklanıyor. Uyumlu ve evetçi bir ittifak üyesi olarak 1950'lerden bu yana siyasetin de şekillendirildiği Türkiye, son dönemde "Hayır" diyebilen bir ülke konumuna gelmiştir.

Türkiye öfkelendiriyor

Türkiye'nin yeni konumuna ilişkin olarak söylenebilecek çok söz var. Ama bu yeni konumun getirdiği anlaşmazlıkların söz konusu olduğu ülkeler arasında Amerika Birleşik Devletleri'nin, İsrail'in, Suudi Arabistan'ın, Mısır'ın isimlerini verebiliriz. Bir başka deyişle Kaşıkçı cinayetinin azmettireni Veliaht bin Selman pek çok ülke tarafından muhabbetle kucaklanmaktadır. Buna karşı aynı çevreler AK Parti'nin yerel seçimlerdeki İstanbul problemini vesile ederek "Tayyip Erdoğan nihayet darbe yedi" diye bayram yapmaktadırlar.

Herkes konuşmalı

Kızılcahamam'daki arayış toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yapacağı konuşmadan daha önemli olan, AK Parti örgütünü temsil eden bireylerin seslendirecekleri öz eleştirilerdir. Bunlar sabırla dinlenilmeli ve öfke yerine anlayışla değerlendirilmelidir. Trenden inmeyen ve sonuna kadar bu trenle yolculuk edecek olan AK Partililer, Türk siyaset hayatına farklı bir soluk getiren bu partinin kıymetini bilenlerdir.

Yeni dönemde yepyeni ve daha güçlü soluklu bir AK Parti, sade içeride değil dışarıda da Türkiye'nin önünü ve ufkunu açacaktır.

 

27 Nisan 2019 / SABAH 
Çocuklarının dağa kaçırılmasında HDP'yi sorumlu tutarak, 3 Eylül'de HDP İl Başkanlığı binası önüne gelen Diyarbakır annelerinin evlatlarına kavuşmak için başlattığı oturma eylemi kararlılıkla sürüyor