Özel Haber | Detay Haber | | Künye | XML Sitemap |

Press Medya

Press Medya Haber Portalı

  • yeniden buluşmak üzere yeniden buluşmak üzere
    Kısa süreliğine sizlere veda ederken, Pressmedya Ailesi olarak her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.
Son Dakika

Mehmet Barlas
Mehmet Barlas


Sıradan bir seçim olsaydı her ilde miting yapar mıydı?
29/03/2019, 10:26


Eğer bu sıradan bir yerel seçim olsaydı Cumhurbaşkanı Erdoğan sanki bir referandum kampanyasındaymış gibi ülkeyi adım adım gezmez, günde iki tane miting yapmazdı.

Sıradan yerel seçim mi?

Evet... Pazar günü sıradan bir yerel seçim için sandık başına gitmeyeceğiz.

Defalarca belirtildiği gibi bu seçim önümüzde uzanan ve muhtemelen krizlerle dolu yıllardan sağlıklı biçimde çıkacağımızın işaretini verecektir. Ya da önümüzdeki yılların sağlığını engellemeye çalışacak olanların yollarını açacaktır.

Krizler ve kaynakları

Önümüzdeki yıllarda Türkiye'yi hedef alacak kriz üreticilerinin kimler olacağını anlamak için geçmiş yılların krizlerini ve bunların kaynaklarını hatırlamakta yarar var. Örneğin 15 Temmuz 2016'daki darbe teşebbüsünün arkasında Amerika Birleşik Devletleri'nde üslenen FETÖ'nün bulunduğunu biliyoruz. Aynı şekilde Türkiye topraklarını PKK terörünün hedefi kılan Kandil kadrolarının arkasında Amerika'nın ve Türkiye'deki uzantısında da HDP'nin bulunduklarını galiba biliyoruz.

Darbe girişimleri

Pazar günü eğer Türkiye'deki kentlerin yönetimlerini HDP yani PKK ile ve FETÖ ile işbirliği yapanlara oylarımızla verirsek, geçmişteki krizleri geleceğe taşımanın yolunu açmış olacağız. Her çeşit darbe girişimini geçmişte bırakmışken, bunların yenileri için siyasette yol açmış olacağız.

Herşey bize bağlı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye'nin kentlerini hiç ara vermeden gezerek mitingler yapmasının nedenleri ortadadır. Adım adım ve bir mermeri yontarak heykel yapmaya benzeyen çabalar, hatalı bir oylamayla sıfırlanabilir.

Yani herşey biz seçmenlerin bilinçli davranmamıza bağlıdır.

Türkiye'yi Suriye'ye, Venezuela'ya benzetmeye çalışanlara bu pazar "Hadi oradan" demeliyiz.

 

29 Mart 2019 / SABAH