Seçim Sonuçları 2019 | Özel Haber | Detay Haber | | Künye | XML Sitemap |

Press Medya

Press Medya Haber Portalı

Son Dakika

Mehmet Barlas
Mehmet Barlas


Önceki Yenikapı mitingi son mitingden o kadar farklıydı ki
26/03/2019, 11:17


Cumhur İttifakı'nın Yenikapı'daki görkemli mitingine katılanlar kadar katılmayanlar da ilgi çekiyor... 15 Temmuz 2016 FETÖ'cü darbe girişimi ertesinde 7 Ağustos günü Yenikapı'da yapılan ve Cumhur İttifakı'nın kuruluşuna da başlangıç olan mitingi hatırlarsak, mesela Abdullah Gül'ün bu son mitinge katılmadığını görürüz. Ayrıca 7 Ağustos 2016'da Yenikapı'daki mitingde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da vardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan o gün Kılıçdaroğlu'ndan "Bay Kemal" diyerek bahsetmemiş "Sayın CHP'nin Genel Başkanı" demişti...

Erdoğan konuşuyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 7 Ağustos mitingindeki konuşmasının ilk bölümü şöyleydi:

"-11. Cumhurbaşkanımız Sayın Gül, parlamentomuzun değerli başkanı gazilik şerefine ikinci defa nail olan TBMM Başkanı Sayın İsmail Kahraman, Sayın AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan, Sayın Genelkurmay Başkanımız, Sayın CHP Genel Başkanı, Sayın MHP Genel Başkanı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Sayın Başbakanı, değerli misafirler, sevgili İstanbullular, 81 vilayetimizde meydanlarda bizleri takip eden kıymetli vatandaşlarım, dünyanın dört bir tarafında gönlü bizimle olan kıymetli kardeşlerim, 15 Temmuz gecesi bir kez daha istiklali ve istikbali için, canı pahasına ülkesini FETÖ'ye, işgalcilere teslim etmeyen aziz milletim, sizleri en kalbi duygularımla, hasretle, muhabbetle selamlıyorum."

Kılıçdaroğlu konuşuyor

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da 7 Ağustos 2016'da 15 Temmuz darbe girişimine bugünkünden farklı açıdan bakıyordu... Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının ilk bölümü şöyleydi:

"-Sayın Cumhurbaşkanı, saygıdeğer eşleri, önceki cumhurbaşkanımız, TBMM'nin Sayın Başkanı, Sayın Başbakan ve saygıdeğer eşleri, KKTC'nin Sayın Başbakanı, MHP'nin Sayın Genel Başkanı ve sevgili yurttaşlarım hepinizi selamlıyorum, hepinize selamlarımı saygılarımı ve muhabbetlerimi sunuyorum.

TSK içindeki çete

Bugün bizim demokrasi tarihimizin önemli bir günüdür. Bugün Türk siyasal hayatı demokrasi tarihinde önemli bir olaya imza attı. 15 Temmuz akşamı TSK içinde yuvalanan bir çete grubu Türk demokrasisine darbe yapmak istedi. Parlamentoya darbe yapmak istedi. Daha doğrusu size bize hepimize darbe yapmak istedi... 240 demokrasi şehidimize Allah'tan gani gani rahmet diliyorum. Onlar bizim demokrasi tarihimizdeki altın sayfalarda yerlerini aldılar. Onları unutmayacağız, demokrasinin kahramanlarıdır onlar."

 

26 Mart 2019 / SABAH