Seçim Sonuçları 2019 | Özel Haber | Detay Haber | | Künye | XML Sitemap |

Press Medya

Press Medya Haber Portalı

Son Dakika

Hilal Kaplan
Hilal Kaplan


‘Tapınak Şövalyeleri’nin yeniden doğuşu
19/03/2019, 10:34


Yeni Zelanda'daki terör saldırısının faili, arkasında 74 sayfalık bir metin bırakmış. Saldırıdan on dakika önce Yeni Zelanda Başbakanlık Ofisi'ne de gönderilen metnin çoğunluğu sanki sorgudaymış gibi kendisine yönelttiği sorular ve onlara verdiği cevaplardan oluşuyor.

Hristiyan olup olmadığı sorusuna 'Karar verdiğimde size de söylerim' diye cevap veren terörist, amaçlarından birisinin "Türkiye ile NATO'nun arasını açmak" olduğunu yazmış. Buna göre NATO, Avrupalı ülkelerin ordusu olmalı ve Türkler de aslî yerine, yani "düşman güç" olmaya geri itilmeliymiş.

Metindeki en ilginç noktalardan birisi, teröristin saldırıdan "Yeniden Doğan Tapınak Şövalyeleri"ni haberdar ettiğini ve onların desteğini aldığını söylediği bölümdü.

Tapınak Şövalyeleri, Ortaçağ'da Müslümanlara karşı savaşan Haçlılarla özdeştir malum. Ancak Masonların da onların sembollerinden bazılarını kullanmaya devam ettiklerini biliyoruz.

Dahası, 2011 yılında, Norveç'te 77 kişiyi öldüren ve 'beyaz milliyetçi' teröristlerin idolü sayılan Anders Breivik de kendi manifestosunda şöyle yazmıştı:

"Ben Londra, İngiltere'deki kurucular toplantısındaki Norveç delegesiyim ve İsa'nın ve Süleyman Mabedi'nin Yoksul Şövalyeleri'nin (PCCTS) 8. yüksek şövalyesiyim." Breivik, Londra'daki bu toplantıya gelen üyeler içindeki en genç katılımcı olduğunu ve davetlilerin "dezavantajlı kesimden gelen, hayata öfekli dazlak kafalılar" olmadığını, başarılı ve zengin kesimlerden olduğunu yazmıştı. Ayrıca kurucu ve akıl hocası olan kişiden de "Richard" lakabıyla bahsetmiş ve bu kişinin bir İngiliz olduğunu iddia etmişti.

"Haçlılarla ne alakası var?" diye soran kaldıysa: Teröristler ve akıl hocaları birebir Haçlı atalarına gönderme yapıyorlar; bilin istedim.

***

Ümraniye'ye taze kan

Yirmi yıl KİPTAŞ Genel Müdürlüğü yaptığı dönemde projeleriyle kendisini kanıtlamış bir isim İsmet Yıldırım.

Şimdi de 700.000'lik nüfusuyla İstanbul'un en yoğun ilçelerinden birisini yönetmeye aday.

Yıldırım'ın Ümraniye vizyonunun merkezinde, ilçeyi Anadolu yakasının ulaşım ve prestij merkezi haline getirmek yatıyor. Örneğin Alemdağ Caddesi, yapılacak bina düzenlemeleri ve nostaljik tramvay hattıyla İstiklâl Caddesi gibi işlek ve ferah bir merkeze dönüştürülecek. Ayrıca açılacak yeni metro hatlarıyla birlikte Ümraniye, İstanbul'da en çok raylı sistem hattının buluştuğu merkez olacak.

Hekimbaşı'nda 16 spor branşının yapılabileceği bir 'spor köyü', 32 noktaya kapalı otopark yapımı, toplam 28.000 metre kareyi bulacak millet bahçeleri ve işsizlik sorununu ortadan kaldırmaya yönelik Finansşehir projesi...

Yıldırım, 'işinin ustası, sözünün eri' sloganıyla Ümraniye'yi güzelleştirmeye geliyor.

 

19 Mart 2019 / SABAH
En Çok Okunanlar