Özel Haber | Detay Haber | | Künye | XML Sitemap |

Press Medya

Press Medya Haber Portalı

  • yeniden buluşmak üzere yeniden buluşmak üzere
    Kısa süreliğine sizlere veda ederken, Pressmedya Ailesi olarak her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.
Son Dakika

Erem Şentürk
Erem Şentürk


Niye hiç kimse belediyecilik konuşmuyor?
22/03/2019, 11:37


31 Mart madem beka meselesi değil, niye hiç kimse belediyecilik konuşmuyor;

Cumhur İttifakı liderleri Erdoğan ve Bahçeli, ısrarla ve tekrarla 31 Mart’ın yerel seçimlerin ötesinde bir “Beka seçimi” olduğu dile getiriyor. CHP-HDP-İP-SP dörtlüsünden oluşan diğer ittifak ise, “Ne alakası var, belediye başkanı seçiyoruz” diyerek buna karşı çıkıyorlar. Belediye başkanı seçmenin ülkenin geleceğiyle ilgisi olmadığını, konunun çöp toplamak, su dağıtmak, park yapmak gibi fen işleriyle sınırlı olduğunu söylüyorlar. Peki madem öyle CHP, İP ve HDP hükümet sistemini yeniden eskiye döndürmek dahil; dış politikadan başlayıp terörle mücadeleye kadar Türkiye’nin geleceğiyle ilgili açıklamalar yapıyorlar! Hani konu çöp toplamaktı?.. Hani beka meselesi değildi?..

İslam düşmanlığıyla bilinen ırkçı AfD'nin Thüringen Eyalet Milletvekili Bjiörn Höcke, “AfD hükümete geldiğinde, İstanbul’dan gelen 3M’li (Minareli-Müezzinli-Muhammetli) emirler son bulacak, Almanya’da İslam’dan eser kalmayacak, sonra dünyadan da silinecek” diye seçim konuşması yapıyor. Hani beka meselesi değildi?..

Yeni Zelanda’da 50 kişiyi şehit eden terörist, silahının üzerine, manifesto dedikleri zırvasında Türkiye’nin adını, Erdoğan’ın adını yazıyor! Hani beka meselesi değildi?..

CHP’nin listelerinde belediyelere sızacak olan PKK’lılar, belediyenin kamyonlarını, kepçelerini, yol hizmet araçlarını alıp Kandil’in emrine verdiği zaman ne olacak bu ülkenin hali? Hani beka meselesi değildi?..

CHP-HDP-İP-SP dörtlüsü kendi tabanlarına konuşurken tek kelime belediyecilik konuşmuyorlar, varsa yoksa Erdoğan’ı devirmek, hükümet sistemini değiştirmek, FETÖ’yü yeniden güçlendirmek, PKK’ya alan açmak üzerine konuşuyorlar; sıra Cumhur İttifakı’na cevap vermeye gelince, “Beka ile ne alakası var, belediye başkanı seçiyoruz” diyorlar...

 

22 Mart 2019 / Diriliş Postası