Seçim Sonuçları 2019 | Özel Haber | Detay Haber | | Künye | XML Sitemap |

Press Medya

Press Medya Haber Portalı

  • Demokrasi truva atı değildir Demokrasi truva atı değildir
    Soylu, görevden alınan sözde belediye başkanları için, “Seçimlerin hukuk mahkemesi olmadığını” söyledi.
Son Dakika

Editör
Editör


Değerli Okurlarımıza
30/12/2011, 22:11


Press Medya yayın faaliyetine başladığı 4. yıl sonunda siz değerli okurlarımızın büyük ilgisiyle karşılaştı.
Dünya gündemindeki olayları olabildiğince tarafsız ve sansürsüz olarak sizlere ulaştırmayı hedefleyen haber sitemiz, sizlerin sayesinde geniş bir etki alanına kavuşmuş durumdadır.

Bugüne kadar yayınladığımız çeşitli dosyalar, uzun araştırmalar neticesinde akademik titizlikle hazırlandı. Olabildiğince tarafsız ve nesnel bir dil kullanmaya gayret ettik. Bu sayede geniş bir okuyucu kitlesine ulaşmayı başardık. 11 Eylül, Somali gibi dosyalarda ortaya konulan gerçekler, dünya medyasında daha öncede yer almış, fakat manipülatif yönlendirmeler sonucu üzerleri örtülen gerçekleri gün yüzüne çıkarmayı başardı. Şimdi, yine uzun bir araştırma sonucu ve daha çok analizler üzerinde yoğunlaşan IRAK DOSYASI'nı ilginize sunuyoruz.

Yeni yayın dönemimizde, yeni tasarım ve okuyucularımıza kolaylık sağlayan yeni arayüzümüzle karşınızdayız. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da siz değerli okurlarımızın katkılarını bekliyoruz.
Bu yayın döneminde siz okuyucularımız için hazırladığımız 3 belgeseli de paylaşmayı umuyoruz.

Sitemizi düzenli olarak takip eden okurlarımızın yakından bildikleri gibi, haber kaynaklarımız öncelikle İngilizce ve Arapça yayın yapan haber ajansları, habere konu olan tarafların kendi siteleri ve pek çok ülkeden "mümkün olduğunca" düzenli olarak haber gönderen muhabirlerimizdir.

Çeviri Kurallarımız

Haberlerimiz hakkında güveninizi kazanmak, haberciliğin gerçek anlamda ve tek önceliğimiz olduğunuvurgulamak isteriz.
1- Çeviri metinlerin haber değeri taşıması zorunludur. Propaganda amaçlı çeviriler yayınlanmaz. Kasıtlı olarak çarpıtılmış, güvenilir olmayan bir haber kaynağından alınmış çeviri metinler yayınlanamaz. Metnin böyle olduğu anlaşılırsa derhal yayından kaldırılır.
2- Metnin orjinal hali, haber kaynağı, daha önce yayınlandığı internet sitesi, gazete vs., çeviriyle birlikte gönderilmelidir.
3- Çeviriler profesyonel bir çevirmen ekibi tarafından kontrol edilerek yayınlanır. Bu sebeple, "bariz çeviri hatalarının tekrarı, kasıtlı olarak tahrifat" anlaşılırsa haber yayınlanmadığı gibi, bir daha gönderdiğiniz çeviriler de dikkate alınmaz.
4- Çevirmenin kimliği, siyasi görüşleri dikkate alınmaz. Dileyen herkes, kendince önemli gördüğü bir haberi bize ulaştırabilir. Kişilerin kim oldukları bizim için önemli değildir.
5- Çevirmenler, metinde kısaltma yapabilir, önemli gördüğü kısımları çevirebilirler. Fakat, değişiklik yapamazlar.
6- Çevirmenler metindeki ifadeleri aynen korumak zorundadır. Kendi siyasi görüşleriyle bağdaşmayan ifadeleri metinden çıkartamaz, değiştiremezler. Sözgelimi, "Kur'an ayetleri, Muhammed Peygambere övgü ifadeleri, terör, cihad, şehadet, sol, sosyalizm, marksizm, emperyalizm" gibi ifadeler bir kişinin görüşü içerisinde geçiyorsa aynen korunmalıdır.

***
SSCB'nin yıkılması ve Soğuk savaşın bitmesinin ardından dünyada ABD ve müttefiki güçler ile karşıtları arasında başlayan çatışma dünya siyasetinin temel belirleyicisi olduğu için sitemizin de öncelikli gündemi durumundadır. Bu sebeple, sitemizdeki Afganistan, Irak, Filistin, Kafkasya gibi çatışma alanlarına dair haberler yoğunluk arzetmektedr.
Press Medya'nın sansürsüz habercilik anlayışı gereği, dileyen herkes, her siyasi görüş sahibi, haber sitemize katkıda bulunabilir. Bunun neticesi olarak, yazar kadromuz olarak görünen kişiler, temelde gazeteci-yazar olmak zorunda değildir.
Biz, bir fikrin ya da siyasi bir görüşün gerçek temsilcilerinin makalelerine daha fazla önem vermekteyiz. Sözgelimi, NATO Eski Genel Sekreteri Lord Robertson, Küba Devlet Eski Başkanı Fidel Castro, Usame Bin Ladin, Henry Kissinger, Michael Rubin gibi isimler, yazar değil, bir fikrin/siyasetin/örgütün gerçek temsilcisi konumundadırlar.

Haber sitemizin sayfalarını bu birbirinden farklı -hatta bazıları düşman- kişilere açmaktan maksadımız, makul, seviyeli ve gerçekçi bir tartışma platformuna dönüşmek isteğimizdir.
Press Medya'yı kısa bir süre içerisinde bu noktaya getiren siz sevgili okur ve çevirmenlerimize gönülden teşekkür ederiz. Haber önerisi, çeviri talebi ve eleştirilerinizi pressmedya@gmail.com email adresimiz ve iletişim kutucuğundaki mesaj bölümünden bize ulaştırabilirsiniz.

International PressmedyaEn Çok Okunanlar