Özel Haber | Detay Haber | | Künye | XML Sitemap |

Press Medya

Press Medya Haber Portalı

 • yeniden buluşmak üzere yeniden buluşmak üzere
  Kısa süreliğine sizlere veda ederken, Pressmedya Ailesi olarak her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.
Son Dakika

11:06, 23 Ağustos 2019 Cuma
Demokrasi truva atı değildir

Demokrasi truva atı değildir

Soylu, görevden alınan sözde belediye başkanları için, “Seçimlerin hukuk mahkemesi olmadığını” söyledi.
Diyarbakır, Van ve Mardin’de halka değil, teröre hizmet edenlerin haklarında birçok soruşturma ile kovuşturma varken; Soylu, “Seçilmişlik değerlidir; ancak suç seçimlerle aklanamaz” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, görevden alınan Mardin, Van ve Diyarbakır Belediyesi’ndeki sözde belediye başkanları için, “Seçilmişlikten başka bir şey söylemiyorlar. ‘Seçilmişlik’ elbette değerlidir; ancak demokrasi bir ‘truva atı’ değildir. Seçimler de ‘hukuk mahkemesi’ değildir. Suçu işleyip seçime girerek, yasalar karşısında aklanamazsınız. Sandık ayrıdır, mahkeme ayrıdır” diye konuştu.

Soylu görevden almaları yapmak zorunda kaldıklarını belirterek, “Eğer dağda evlatlarımız silahlı mücadele veriyorsa, sınır ötesinde bu ülkeye saldıranlara karşı can pahasına büyük mücadele veriyorsak; yapmalıydık. Çünkü o teröriste moral de mama da o belediyelerden gidiyor” dedi. Soylu sözüne devamla, “Kanunların verdiği yetkiyi ve sorumluluğu yerine getirdik. Yanlış yapmadık” şeklinde konuştu.

“PKK terörünü ezbere biliyoruz”

Terörle mücadele için ‘kararlılık’ mesajı veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Biz ne için mücadele verdiğimizi biliyoruz, PKK’yı ezbere biliyoruz; yolumuzdan dönmeyeceğiz. Aklımızı kiraya vermedik” açıklaması yaptı. Soylu, yılbaşından beri 80 bin 570 operasyon yaptıklarını, 635 teröristini etkisizleştirdiklerini belirterek, görevden alınanlar için, “Hepsinin bölücü terör örgütü PKK’yla ilişkisi var. PKK ile iltisaklı kişilere müdahale ettiğimiz için kabahatli mi oluyoruz” diye sordu. Öte yandan görevden uzaklaştırılan başkanların dosyaları incelendiğinde, terörden sabıkalarının kabarık olduğu görülüyor.

Sicilleri kabarık

Batılı ağababaları ve yerel işbirlikçilerinin bir ağızdan demokrasi nutukları atarak üstün kapatmaya çalıştıkları gerçekler, soruşturma dosyasıyla ortaya çıkarken; Diyarbakır, Van ve Mardin’in ‘sözde’ belediye başkanlarının aslında “halka değil de teröre hizmet ettikleri” gün gibi görülüyor.

Diyarbakır Belediye Başkanı Selçuk Mızraklı, Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk ile Van Belediye Başkanı Bedia Özgökçe’nin seçimler sonrası, PKK’ya yardım ve destekleri tespit edildi. Yürütülen soruşturma ve davalar terör bağlantılarını gözler önüne sererken; Mızraklı hakkında bir dava ve 8 soruşturma açıldı.

Türk hakkında ise iki dava açıldı, 4 soruşturma yürütüldü. Ertan hakkında da bir kovuşturma ve 6 soruşturma yapıldı. Yine şehit yakınlarını işten çıkaran sözde belediye başkanları, PKK’lılara iş vererek de terörü sahiplendiler.

“Yolumuzdan dönmeyiz”

Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediyeleri’ne yapılan operasyon hakkında konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘terörle mücadele’ noktasında kararlılık mesajı verdi. Soylu, “Biz ne için mücadele verdiğimizi biliyoruz, yolumuzdan dönmeyeceğiz. PKK’yı ezbere biliyoruz. Aklımızı kiraya vermedik” açıklaması yaptı. Soylu, 40 yıldır bölücü örgüt PKK’nın terörüyle mücadele ettiklerine dikkat çekerek, “Sadece yılbaşından beri 80 bin 570 operasyon yapmışız, PKK’nın 635 teröristini etkisizleştirmişiz” dedi. Soylu, görevden alınanlar için de, “3 gün oldu herhangi biri çıkıp, ‘Bana iftira atıldı’ demedi” diye konuştu. ‘Kusura bakmayın, biz haklıyız’ diyen Soylu, “Hepsinin bölücü terör örgütü PKK’yla ilişkisi var. Biz, ‘Yüzümüze kara çalınmasın’ diyoruz. Yani; PKK ile iltisaklı kişilere müdahale ettiğimiz için biz mi kabahatli oluyoruz” diye sordu. Soylu son olarak, “Yolumuzdan dönmeyeceğiz” dedi. • Google'a kaydet
 • digg'e kaydet
 • delicious'a kaydet
 • FriendFeed'de paylaş
 •   
 • facebook'ta paylas
 • Yazdır
 • Mail Gönder
En Çok Okunanlar