Özel Haber | Detay Haber | | Künye | XML Sitemap |

Press Medya

Press Medya Haber Portalı

Son Dakika

13:53, 10 Haziran 2018 Pazar
Provokasyona sert tepki

Provokasyona sert tepki

İMKANDER Genel Başkanı Murat Özer, Kadıköy'deki provokasyona sert çıktı.
Şanlı Türk ordusunun Kandil’e girdiği gün terörist gruplar Kadıköy’de büyük bir provokasyona imza attı. Kadıköy'de DHKP-C ve PKK'nın gençlik yapılanmalarına üye bir grup militan önceki gün ellerinde demir sopalarla eylem yaptı.

DHKP/C ve PKK terör örgütlerinin lise örgütüne mensup militanlar “Karneler sizin, gelecek bizim!” çağrısıyla düzenledikleri eylemi kaosa dönüştürmeye çalıştı. Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere devlet büyüklerine hakaret ve küfürlerin savrulduğu provokasyonda öğrenci kılığındaki militanlardan bazıları gözaltına alındı. Olayların yatıştırılması için polis otobüsünde bekletilen 2 militanın bu sefer de otobüs içinde polise bıçakla saldırdığı bildirildi. Yakıp yıkmak için işlenmiş militanlar CHP’li vekillerin psikolojik baskısı sonucu serbest bırakıldı.

GÖRÜNTÜLER YALANLARINI İFŞA ETTİ

Polisin masumca gösteri yapan öğrencilere işkence yaptığını iddia eden CHP - HDP ittifakının yalanları bu görüntülerle ifşa oldu. Görüntüler, olayların DHKP-C ve PKK'lı grubun polise saldırmasıyla başladığını, hareketsiz duran polise grubun en önündekilerin "katil polis" diyerek saldırdığını gözler önüne seriyor.

Sözde masum gençlerin terör yanlısı afişler taşıması ve provakatif sloganlar atması izleyenlere "bunlar nasıl öğrenci" dedirtti. Sözde "siyasetçi", "gazeteci" tetikçiler devreye girerek "kadıköydeişkencevar" yalanını körüklediler.

Sosyal medya hesabından kin kusan provokatör Barış Atay, “Az kaldı! Defolup gideceksiniz!” diye yazdı. HDP’li Pervin Buldan “Zalimsiniz” derken, bir başka HDP’li Filiz Keresticioğlu, “Karneler sizin gelecek bizim. İçimin isyanı durmuyor! Yaralarınızdan öperim çocuklar!” ifadelerini kullandı.

Aydın Doğan’ın Kanal D’den kovduğu İrfan Değirmenci de yalana ortak olarak, Muharrem İnce’ye seslendiği açıklamasında da, “Bir öğretmen olarak 15-16 yaşında darp edilerek gözaltına alınan çocukları yalnız bırakmayacağınızı düşünüyorum. Hazır Kadıköy’desiniz. Rıhtım Karakolu’nda tutulan çocuklara sahip çıkın lütfen” ifadelerine yer verildi.

POLİSLERİN ÜSTLERİNE YÜRÜYÜP KIŞKIRTIYOR

İnsan Hakları Savunucuları Derneği Başkanı Ali Akbaş, küresel güçlerin Türkiye’nin birliğini ve beraberliğini bozmak için fırsat kolladığını dile getirerek, “24 Haziran seçimlerini kaybedeceklerini bildikleri için karışıklık çıkarmanın peşine düştüler. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı devirmenin planını yapıyorlar. O yüzden bu tür oluşumlara fırsat verilmemelidir. Kadıköy’de yaşanan olaylarda da hiç kimse bu olayların nasıl başladığı konuşmuyor. Polislerimiz hareketsiz dururken bu militanlar, polislerin üstlerine yürüyüp kışkırtıyor. Kimse Türkiye'nin huzurunu bozamaz. Hiç kimse devletime katil polis, katil sürüsü deyip vatanımı, bayrağımı, devlet otoritesini aşağılamaya küçük düşürmeye hakkı yok. Eğer bir işkence unsuru varsa devletimiz gereğini yapacaktır" açıklamasında bulundu.

TERÖR ÖRGÜTÜ OKULLARDA ÖRGÜTLENİP GENÇLERİ POLİSE KARŞI KULLANIYOR

İMKANDER Genel Başkanı Murat Özer, Kadıköy’deki provokasyona sert çıktı.

Özer, “Bu eylemleri düzenleyen örgüt DHKP/C’nin gençlik yapılanmasıdır. Bu terör örgütleri ortaokul ve liselerde örgütleniyorlar. Daha sonra bu gençliğin önce polislere yönelik şiddet eylemlerinde gözaltına alınmasını sağlıyorlar. Bu şekilde fişlenmesini, sicillerinin bozulmasını istiyorlar. Örgüt, uzun süredir bu taktiği işliyor. Sonra da bu gençleri militanları olarak devşiriyorlar. Dün bu eylemleri yapanların belki de ilk eylemleriydi. Daha sonra bunlar savcılığın kafasına silah dayayarak makamını basacaklar. Terör örgütleri provokasyon ve ajitasyon üzerine çalışma yürütüyor. Türkiye’nin ana muhalefeti olan bir parti nasıl olur da terör örgütünün kurduğu bu ateş çemberine alet olur? CHP artık terör örgütlerinin söylemlerini dile getiren Türkiye’nin bağımsızlaşma yolunda yaptığı bu çalışmaları engellemek için gayret eden, terör örgütlerinin desteklediği bir koalisyona dönüşmüştür” şeklinde konuştu.

 

Kaynak : Yeni Akit  • Google'a kaydet
  • digg'e kaydet
  • delicious'a kaydet
  • FriendFeed'de paylaş
  •   
  • facebook'ta paylas
  • Yazdır
  • Mail Gönder 
O teröristin silahında neler yazıyor?
Yeni Zelanda'da saldırı düzenleyen Tarrant'ın, silahların üzerine yazdığı ifadelerde daha önce Müslümanlara saldırı düzenleyenlerin ve Osmanlı İmparatorluğu'nun kaybettiği savaşların isimleri yer alıyor.

En Çok Okunanlar