Özel Haber | Detay Haber | | Künye | XML Sitemap |

Press Medya

Press Medya Haber Portalı

Son Dakika

16:43, 24 Haziran 2018 Pazar
'İdeolojilerin üstünde bir seçim'

'İdeolojilerin üstünde bir seçim'

Türkiye, yeni bir dönemi başlatacak olan Cumhurbaşkanı ve milletvekilli seçimleri için bugün sandık başına gidiyor. Milletimiz hem kendi geleceğini hem de dünyanın mazlum milletlerinin geleceğini oylayacak. Akit’e konuşan STK temsilcileri, “Bu seçim ideolojilerden öte Türkiye’nin ve dünyanın kaderi ile ilgili bir seçim” dedi.
Bugün 24 Haziran ve Türkiye tarihinin en önemli seçimini yapmak üzere sandık başına gidiyor. Erken seçim kararı alındığı günden itibaren; ABD, AB ve sözde Müslüman ülkelerin eliyle başlatılan finans operasyonuna, FETÖ, DEAŞ ve PKK aracılığıyla ekilmek istenen kaos tohumlarına rağmen ülkemiz sandık başında geleceğini oylayacak. Milyonlarca insanımızın sandık başına gideceği seçimi Akit’e yorumlayan STK temsilcileri, 24 Haziran seçimlerin ideolojilerin değil zihniyetlerin bir seçimi olacağına dikkat çekerek, devletimizin ve mazlum milletlerin selameti için oy kullanılması gerektiğini ifade ettiler.

AKL-I SELİMLE OY KULLANMALIYIZ

İslam Dünyası STK’ları Birliği Genel Sekreteri Ali Kurt, “Bu seçimde hissi hareket etmemek lazım. Umumu ilgilendiren bir seçimle karşı karşıyayız. Türkiye için son derece önemli bir nokta olan bu seçimde akl-ı selimle hareket edip, istikrardan ve güvenden yana oy kullanmalıyız. Şahsi kırgınlıkları ve küskünlükleri bir kenara bırakmalıyız” dedi.

‘DEĞİŞTİK’ DİYENLER DEĞİŞMEDİ

Özgür Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya, “İktidarın değişmesi durumunda karşılaşacak durumlarla ilgili net bir tablo var önümüzde. Değiştik diyenlerin geçmişte yaptıklarıyla ilgili en ufak bir öz eleştiride bulunduklarını görmedik. Bunlar değişmedi” dedi. Vesayet odaklarına vize verilmemesi gerektiğini kaydeden Kaya, “Allah fırsat vermesin. Bu seçim bir zihniyetlerin seçimidir. Halk bu bilinçle oylarını kullanmalıdır. Eleştirilerimiz olabilir ama en temelde İslam’a düşmanlık duyan bir zihniyetin güçlenmemesi de hayati açından önemlidir” şeklinde konuştu.

İDEOLOJİLERİN ÜSTÜNDE BİR SEÇİM

İMKAN DER Başkanı Murat Özer, “Bu seçim ideolojilerin ötesinde dünyanın kaderi ile ilgili bir seçim. Dünya ezilenlerin tarafında bir lidere sahip olacak mı? Yoksa bütünüyle ezilenler emperyalistler tarafından mı yok edilecek? Bunun seçimini yapacağız. Bu seçim istiklalimizin ya da izmihlalimizin seçimi olacaktır” dedi. Bu seçimin taraflarının önemli olduğunu kaydeden Özer, “Bu seçim, bin yıllık bu devletin yanında mıyız, karşısında mıyız seçimidir. Mesele, sağcılık solculuk meselesi değildir. Mesele devletin yanında yer almaktır. Türkiye tüm mazlum milletlerin umudu haline gelmiş konumda” ifadelerini kullandı.

MAZLUMLARI SEVİNDİRELİM

İnsan Hakları Savunucuları Derneği Genel Başkanı Ali Akbaş, “Kalkınmamızın ve gelişmemizin devamından yana oy kullanmalıyız. İnsan hakları noktasındaki kazanımlarımızı kaybetmemek için oy kullanmalıyız” dedi. Dünya mazlumlarının gözünün Türkiye’de olduğunu kaydeden Akbaş, “Dünyada zulme uğrayan mazlumlar Türkiye’den gelecek sevinçli haberi bekliyor. Amerika, Avrupa ve şer güçleri de sonuçları bekliyor. Mazlumları sevindirelim, karanlık odakları üzelim” diye konuştu.

İSLÂM DÂVÂSININ SELAMETİ

Seriyye Vakfı Genel Başkanı Servet Turgut, seçimi kaybetmenin Müslümanların kazanımları açısından büyük kayıplar doğuracağına dikkat çekerek, “Anadolu insanının 15 yıl tırmanarak zirvesine yaklaştığı dağdan ‘Zirvesine ulaşmam imkansız’ diyerek yüzgeri etmesi demek... Bunun bir felaket olduğunu söylemeye hacet yok zaten... Kırgın, kızgın, küskün olan kim varsa, kırgınlık, kızgınlık ve küskünlüğünü seçim sonrasına saklamalı” dedi. Akl-ı selimle oy kullanılması gerektiğini belirten Turgut, “Kafası karıştırılmış insanları ikna için, bütün gönüldaşlarımızı fikrin bütün incelik ve letafetini kullanmaya davet ediyorum. Evdeki hesap başka şey, elalemin faydasına olacak şekilde hesaplaşmak başka şey. Tuzaklara dikkat etmeli. Vatanın ve haliyle onu bize vatan kılan İslam davasının selameti için” şeklinde konuştu.
Geri dönme lüksümüz yok

TİMAV Başkanı Ecevit Öksüz, “Çorak topraklara döndürülen İmam Hatiplerden, gürül gürül çağlayan İmam Hatiplere, hayatları çalınmış gençlikten Asım’ın nesline, para dilenen Türkiye’den mazlumların hamisi Türkiye’ye, ordunun Türkiye’sinden, Türkiye’nin ordusuna, yasaklardan özgürlüklere, yokluktan bolluğa, anaların göz yaşından, anaların dualarına, kolay olmadı çok bedeller ödedik” dedi. Artık geri dönmenin mümkün olmadığını kaydeden Öksüz, “Geri dönme lüksümüz yok. İdeallerimizden hedeflerimizden, çocuklarımızın geleceğinden Büyük Türkiye hayalimizden geri dönmeye niyetimiz yok! Biz ülkemizi seviyoruz, milletimizi seviyoruz” ifadelerini kullandı.

OY VERME SAATLERİ 08.00-17.00

Türkiye, Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimi için bugün sandık başına gidiyor. Yurtiçinde toplam 56 milyon 322 bin 632 seçmen, 180 bin 65 sandıkta oy kullanacak. Seçmenler, Türkiye genelinde saat 08.00-17.00 saatleri arasında, üzerinde Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası bulunan, kimliği tereddütsüz ortaya koyan, resimli, resmi nitelikteki belgelerden biriyle oyunu kullanabilecek. Seçmen bilgi kağıdının getirilmesi zorunlu olmayacak, seçmenler hangi sandıkta oy kullanacağını YSK’nin internet sitesinden de öğrenebilecek. Cep telefonu, fotoğraf veya film makinesi gibi görüntü kaydedici veya haberleşme sağlayıcı cihazlarla oy verme yerine girilmeyecek.

Birlikte yapılacak seçimlerde, 6 cumhurbaşkanı adayı ve 8 siyasi parti yarışacak. Seçmen, cumhurbaşkanına ve milletvekillerine yönelik tercihte bulundukları iki oy pusulasını aynı zarfa koyarak sandığa atacak. Gümrük kapılarında 7 Haziran’da başlayan oy verme işlemi bugün saat 17.00’de sona erecek. Seçim günü saat 06.00’dan 24.00’e kadar alkollü içki satılamayacak, içkili ve umumi yerlerde alkollü içki verilmesi ve içilmesi yasak olacak, eğlence yerleri oy verme süresince kapalı kalacak, eğlence yeri niteliğindeki lokantalarda yalnızca yemek verilebilecek. Çay bahçeleri de kapalı olacak. Seçim yasaklarına ve kurallara uyulmak şartıyla saat 18.00’den sonra alkollü içki servisi yapılmayan düğün düzenlenebilecek.

 

Kaynak : Yeni AKİT / Harun SEKMEN  • Google'a kaydet
  • digg'e kaydet
  • delicious'a kaydet
  • FriendFeed'de paylaş
  •   
  • facebook'ta paylas
  • Yazdır
  • Mail Gönder 
O teröristin silahında neler yazıyor?
Yeni Zelanda'da saldırı düzenleyen Tarrant'ın, silahların üzerine yazdığı ifadelerde daha önce Müslümanlara saldırı düzenleyenlerin ve Osmanlı İmparatorluğu'nun kaybettiği savaşların isimleri yer alıyor.

En Çok Okunanlar