Türkiye - 11:19, 11 Aralık 2019 Çarşamba
İmamoğlu İlim Yayma Vakfı üyeliğinden çıkacak
İmamoğlu İlim Yayma Vakfı üyeliğinden çıkacak
İBB Başkan Sözcüsü, Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ongun, CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İlim Yayma Vakfı üyeliğini sonlandıracağını açıkladı.


İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Sözcüsü, Medya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ongun, CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun İlim Yayma Vakfı'nın 'kurucular listesi'nde yer almasına ilişkin olarak açıklamada bulundu.

Ongun, "Belediye başkanının kim olduğundan bağımsız olarak uygulamayı devam ettirmişler, bu konudan hiçbir şekilde haberimiz yoktu." ifadesini kullanarak, İmamoğlu'nun İlim Yayma Vakfı üyeliğinden çıkacağını söyledi.

Ongun, bir haber sitesine yaptığı açıklamada "Vakfın duyurusunda da yer aldığı üzere, 1973 yılında söz konusu vakfın kuruluşunda İstanbul Valisi, İBB Başkanı ve Müftüsü'nün yer alması dolayısıyla bu makama gelenler daha sonraki dönemlerde de doğal olarak vakfın kurucu üyesi sayılmış. Belediye başkanının kim olduğundan bağımsız olarak bu uygulamayı devam ettirmişler, bu konudan hiçbir şekilde haberimiz yoktu." ifadelerini kullandı.