Orta Doğu - 15:02, 17 Ekim 2019 Perşembe
Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasıyla birlikte Rakka ve Tabga'da YPG/PKK'dan 600'e yakın terörist firar etti
Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasıyla birlikte Rakka ve Tabga'da YPG/PKK'dan 600'e yakın terörist firar etti
Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasıyla birlikte bozguna uğrayan YPG/PKK'da dağılma başladı. Rakka ve Tabga bölgelerinde terör örgütü YPG/PKK'nın zorla silah altına aldığı 600'e yakın teröristin örgütten firar ettiği belirlendi.


Fırat'ın doğusunda başarıyla devam eden Barış Pınarı Harekatı'nın terör örgütü PKK/YPG'de moral bozukluğu ve çözülmeye neden olduğu, Rakka ve Tabga bölgelerinde örgütün zorla silah altına aldığı 600'e yakın teröristin firar ettiği, Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına teslim olan terörist sayısının da 40'ı geçtiği belirtildi.

TERÖRİSTLER KAÇAMAYA BAŞLADI

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Fırat'ın doğusunda terör örgütü ile hareket eden Arapların büyük bölümünün örgüte olan desteğini çekmeye başladığı tespit edildi.

Başarıyla devam eden Barış Pınarı Harekatı, terör örgütünde moral bozukluğu ve çözülmeye neden oldu. Rakka ve Tabga bölgelerinde örgütün zorla silah altına aldığı 600'e yakın teröristin firar ettiği belirlendi. Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına teslim olan terörist sayısı da 40'ı geçti.
Öte yandan, terör örgütü PKK/YPG'nin, Haseke'de eylem yaptırarak, "DEAŞ geri döndü" algısı oluşturmaya çalıştığına dair duyumlar alındı.