Türkiye - 13:43, 22 Nisan 2019 Pazartesi
'CHP'yi sokağa dökmek istiyorlar'
'CHP'yi sokağa dökmek istiyorlar'
Kılıçdaroğlu, saldırının planlı olduğunu iddia ederek "Amacın CHP'yi sokağa dökmek olduğunu düşünüyorum" dedi.


CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'nın Çubuk ilçesine bağlı Akkuzulu mahallesinde dün katıldığı Piyade Sözleşmeli Er Yener Kırıkcı'nın cenaze töreninde saldırıya uğramasının ardından bufün sabah saatlerinde açıklamalarda bulundu. Evinin önünde bekleyen basın mensuplarına konuşan Kılıçdaroğlu, gazetecilerin soruları üzerine, "Sağ olun, gayet iyiyim" derken saldırıya ilişkin şu açıklamaları yaptı:

"GÜVENLİK ÖNLEMİ YETERSİZDİ"

"Hoş olmadı, planlanan bir saldırıydı. Protesto kabul edilebilir ama bu saldırı farklı. Güvenlik önlemi yetersizdi. Evdekiler evimiz yakılır mı korkusu yaşadı. Nazik davrandılar, çay demlediler. İçemedim çıkmam gerekti. Amacın CHP'yi sokağa dökmek olduğunu düşünüyorum. Eve Emniyet Genel Müdürü geldi. Kamuflajla çıkartalım dediler kabul etmedim. Nasıl geldim ise öyle çıkacağım dedim.

"AKAR'A SORMAK LAZIM"

Öte yandan Kılıçdaroğlu Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın, kalabalığa yönelik yaptığı “Şu ana kadar mesajlarınızı verdiniz, tepkilerinizi gösterdiniz. Şimdi sükunetle Yener'in evine gidiyoruz annesine, babasına taziyelerimizi bildirmek üzere” sözleri için ise “Hulusi Akar’a sormak lazım ifadelerini” yorumunda bulundu.