Özel Haber | Detay Haber | | Künye | XML Sitemap |

Press Medya

Press Medya Haber Portalı

Son Dakika

11:42, 26 Mart 2010 Cuma
Çeçen lider çatışmada yaşamını yitirdi

Çeçen lider çatışmada yaşamını yitirdi

Çeçen direnişinin önemli liderlerinden Emir Seyfullah, Kadirov'a bağlı güçlerle yaşanan çatışmada yaşamını yitirdi
Kabardey Balkar ve Karaçay Birleşik Vilayeti Komutanlığı'nın yaptığı açıklama da Emir Seyfullah'ın hiçbir zaman "Mücahidlerin arkasında kalmadığı ve her zaman en ön cephede kâfirlere karşı savaştığı" belirtildi. Açıklama'da ayrıca Emir Seyfullah'ın Kabardey Balkar'ın başkenti Nalçik'teki bir silahlı çatışmada öldürüldüğü  belirtildi.

Kafkasya Emirliği Açıklaması:

"Müminlerden öyleleri vardır ki, Allah'a verdikleri söze sadık kaldılar. İçlerinden bir kısmı verdikleri sözü yerine getirmiştir (şehit olmuştur) Bir kısmı da (şehit olmayı) beklemektedir. Verdikleri sözü asla değiştirmemişlerdir". (Ahzab 23)

Bu gece, kardeşimiz, Kabardey Balkar ve Karaçay Birleşik Vilayeti Emiri- Kafkasya Emirliği Kadısı Seyfullah Ebu İmran Anzor bin Eldar Astemir Allah'ın izniyle şehit oldu.

"Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah'a aitiz ve şüphesiz O'na döneceğiz" derler"(Bakara 156)

Bugün pek çok Müslüman bu habere üzüldü. Emir hem Kafkasya'da hem de Müslüman dünyasında iyi biliniyordu. Barış zamanında Nalçik'te ki camilerin birinde vaaz vermekle bizzat tanınıyordu.
Emir Seyfullah önce Kafkas Cephesi Kabardey Balkar Sektörüne daha sonra Kabardey Balkar ve Karaçay Birleşik Vilayeti'ne liderlik etmiştir.

Daha sonra ve halen Kafkasya Emirliği Emiri Dokka Umarov kendisini Kafkasya Emirliği Kadısı olarak atadı.

Bu yüzden, bugün Müslümanlara seslenmek istiyoruz. Üzüntülü ve zayıf olmayın! Biz muhakkak Allah'a aidiz ve muhakkak O'na döneceğiz.

Yüce Allah şöyle buyurdu:

"Eğer siz (Uhud'da) bir yara aldıysanız, şüphesiz o topluluk da (Müşrikler de Bedir'de) benzeri bir yara almıştı. İşte (iyi veya kötü) günleri insanlar arasında (böyle) döndürür dururuz. (Bazen bir topluma iyi ya da kötü günler gösteririz, bazen öbürüne.) Allah, sizden iman edenleri ayırt etmek, sizden şahitler edinmek için böyle yapar. Allah, zalimleri sevmez. Bir de Allah, iman edenleri arındırmak ve küfre sapanları mahvetmek için böyle yapar". (Al-i İmran 140-141)

Yüce Allah ayrıca şöyle buyurdu:

"Nice peygamberler var ki, kendileriyle beraber birçok Allah dostu çarpıştı da bunlar Allah yolunda başlarına gelenlerden yılmadılar, zaafa düşmediler, boyun eğmediler. Allah sabredenleri sever." (Al-i İmran 146)

Kafkas Savaşından bu yana Çerkes halkı içinde Emir Seyfullah gibi saygı ve itibar duyulan Müslüman bir lider olmadı.

Bugün, Emir ahirette intikal etti. İslam'ın asil evlatlarından biri Şehit oldu. Ancak Allah'a hamd olsun, Emir arkasından topraklarımızdan kovuluncaya kadar kâfirlerle savaşı ve Cihadı sürdürecek değerli Muvahhit bir nesil ve cesur Mücahidler bıraktı.

Bugün kâfir ve Mürtedler "başarılarını" kutluyorlar ve seviniyorlar. Onlar sahte bir zafere seviniyor ve biz en büyük kardeşimizin uzun süredir aradığı ve her bir Mücahidin de özlemini duyduğu bir şeyi sonunda elde etmesine seviniyoruz. O her zaman cesurca ileri atıldı, kendi adamlarına örnek oldu ve kazandı.

Hz. Muhammed (s.a.v) şöyle söyledi:

"Şehitler içinde en iyiler ön cephede savaşanlar ve öldürülünceye kadar yüzlerini başka tarafa çevirmeyenlerdir. Onlar Cennetin en yüksek makamlarına atılacak ve Allah onlara gülümseyecek. Ve Rabbinin kuluna belli bir durumda gülümsemesinden sonra onun için başka hesap yoktur" (İmam Ahmed Sahih zinciri- Sahih el-Cami 1118)

Kafkas Mücahidleri Emiri Dokka Ebu Osman Kafkasya Emirliği'ni ilan ettiği zaman Emir Seyfullah şöyle söyledi:

"Biz önemli bir kazanım-Tevhid- elde ettiğimize Yüce Allah'ın yardımını kazandığımıza inanıyoruz. O'nun yardımıyla bütün zorlukların üstesinden geleceğiz biz sadece O'na hizmet ederiz sadece O'na güveniriz"

Bugün, Allah'ın izniyle Emir Şehit oldu. Onun yaşam yolu durdu. Ancak Cihad devam ediyor ve Kıyamet Gününe kadarda durmayacak.

De ki: "Bizim için siz, (şehitlik veya zafer olmak üzere) ancak iki güzellikten birini bekleyebilirsiniz. Biz de, Allah'ın kendi katından veya bizim ellerimizle size ulaştıracağı bir azabı bekliyoruz. Haydi bekleyedurun. Şüphesiz biz de sizinle birlikte beklemekteyiz". (Tevbe 52)

Yüce Allah ayrıca şöyle buyuruyor:

"Ey iman edenler! Sizi elem dolu bir azaptan kurtaracak bir ticaret göstereyim mi size? Allah'a ve peygamberine inanır, mallarınızla ve canlarınızla Allah yolunda cihat edersiniz. Eğer bilirseniz, bu sizin için çok hayırlıdır. (Bunu yapınız ki) Allah, günahlarınızı bağışlasın, sizi içinden ırmaklar akan cennetlere ve Adn cennetlerindeki güzel meskenlere koysun. İşte bu büyük başarıdır" (Saff 10-13)

Kabardey Balkar ve Karaçay Birleşik Vilayeti Silahlı Kuvvetleri Ana Karargahı
 
Emir Seyfullah hakkında hazırladığımız haberler
 
 • Kafkasya'da neden emirlik ilan ettik (1. Bölüm)
  Kamuoyunda çokça tartışılan Çeçenistan'da "emirlik" ilanı hakkında, Çeçen komutan Emir Seyfullah'ın açıklamaları
 • Kafkas Direnişçilerin Bölge Lideri Seyfullah İle Röportaj
  Kavkaz Center'in Kabardin, Balkar ve Karaçay'daki Kafkas Direnişçilerinin Lideri Seyfullah ile yaptığı röportajı Pressmedya Kafkasya Araştırmaları Bölümü'nden Ömer M. Arslan çevirdi
 • Emir Seyfullah: "'Kafkas Emirliği dirilecek ve zenginleşecektir"
  Gazeteci Fatima Tlisova ile yakınlarda gerçekleştirdiği röportajı sunuyoruz:
 • Çeçenistan'da turuncu devrimi reddettik (2. Bölüm)
  Çeçen komutan Emir Seyullah, eski Sovyet cumhuriyetlerindeki turuncu devrimlere iltifat etmediklerini, kendi yollarının tam bağımsız İslami Kafkasya olduğunu vurguluyor. Geçtiğimiz hafta ilk bölümünü yayınladığımız makalenin ikinci bölümü...


  • Google'a kaydet
  • digg'e kaydet
  • delicious'a kaydet
  • FriendFeed'de paylaş
  •   
  • facebook'ta paylas
  • Yazdır
  • Mail Gönder   
  Çin'den ABD'ye dev gözdağı
  ABD'nin tartışmalı sular Güney Çin Denizi'nde USS Theodore Roosevelt uçak gemisiyle yaptığı gövde gösterisine Çin'den dev bir yanıt geldi.